Az Országos Erdészeti Egyesület 143. Vándorgyűlése alkalmából 2012. július 7-én Juhász Lajos, a Nyírerdő Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese vehette át a Vadas Jenő Emlékérmet az Erdészeti Tudományos Intézet főigazgatójától. Az eseménynek idén Miskolc adott otthont.
2012. július 10.
Az Erdészeti Tudományos Intézet a mezőgazdasági miniszter által 1970-ben alapított „Vadas Jenő” emlékplakettel ismeri el azon szakemberek, kollégák tevékenységét, akik a hazai erdészeti kutatás fejlesztéséért sokat tettek, kiemelkedően sok segítséget nyújtottak az intézet tudományos tevékenységéhez, szakmai, szellemi vagy anyagi téren.
A 2012. évi vándorgyűlés alkalmából Az Erdészeti Tudományos Intézet főigazgatója a
„Vadas Jenő Emlékérem”
kitüntetéssel ismeri el Juhász Lajos erdőmérnöknek, a Nyírerdő Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettesének azt a sokéves munkáját, amellyel a gyakorlat oldaláról támogatta az intézet kutatási tevékenységét.
Juhász Lajos, mint az alföldi erdőgazdálkodás ismert és elismert szakembere mindenkor segítette az ERTI terepen folyó kísérleteinek tervezését, támogatta a megvalósításukat, és ösztönözte a kutatási eredmények gyakorlatba való átültetését. Így aktív támogató szerepet vállalt az akác és nyár fajtakísérletek kivitelezésében és fenntartásában, a derecskei nyár klóngyűjtemény gondozásában, résztvevője volt az akác fajtajelöltek szelekciójának és a fajtabejelentéseknek.
Fontos koordináló szerepet vállalt a kocsányos és vöröstölgyesek természetes felújításában, valamint a minimális talajbolygatással járó felújítási kísérletekben. Hosszú évekre visszanyúló példaértékű együttműködésben készültek a házi, fekete, intermedia és hikkori dió kísérletek a Nyírerdő Zrt. teljes területén. A közelmúltban fejeződtek be azok a munkák, amelyek a fahamu erdei elhelyezési lehetőségeit kutatták, valamint az erdőtelepítések szénmegkötésre való hatását vizsgálták, és ezekhez a munkákhoz is hathatós segítséget kaptunk gyakorlati tanácsai révén.
Juhász Lajos aktív szervezője és érdemi közreműködője a Tiszántúlhoz kötődő erdészeti tudományos rendezvényeknek, lelkes vendéglátója és felkészült szakmai vezetője az intézethez érkező külföldi vendégeknek. Innovatív szemlélete sokat segített a két intézmény közötti harmonikus együttműködés kialakításában és fenntartásában.
Köszönjük elkötelezett munkáját és a kutatás támogatását!